Blog

Prinášame vám najnovšie články zo sveta financií. Naším cieľom je poskytnúť vám kvalitné a relevantné informácie, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť finančnému svetu a rozhodovať sa v ňom s väčšou istotou.

UŽITOČNÉ TIPY

Naučte sa, ako sporiť: Správne návyky, ktoré sa vyplatia

Začali ste si sporiť už viackrát, ale nikdy ste to nedotiahli do konca? Pravidelné sporenie je najmä o správnych návykoch. Ak sa vám nedarí odložiť si každý mesiac určitú sumu bokom, možno len potrebujete poznať správnu metódu ako na to. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako sporiť a vytvoriť si finančný vankúš.

UŽITOČNÉ TIPY

Termínovaný vklad: Čo to je a ako dokáže zhodnotiť vaše peniaze?

Termínovaný vklad je pojem, ktorý ste už určite počuli veľakrát. Vedeli by ste ale povedať, čo presne znamená? Možno o tom ani netušíte, a termínovaný vklad je vhodný aj pre vás. Tento produkt dokáže zhodnotiť vaše peniaze a poskytuje množstvo ďalších výhod. Pozrime sa na ne spoločne.

UŽITOČNÉ TIPY

Bezhotovostný vklad na účet: nič nestojí a vybavíte ho raz-dva

Vklad na účet dnes už väčšina ľudí realizuje bezhotovostne. Či už ide o zaslanie peňazí kolegom za obed alebo školné pre deti, je oveľa jednoduchšie tieto peniaze poslať elektronicky ako ich fyzicky vkladať na účet. Bezhotovostný vklad vás navyše nič nestojí. Ak vo vás stále vŕtajú pochybnosti, keď v banke nenájdete možnosť vloženia hotovosti, čítajte ďalej.

UŽITOČNÉ TIPY

Čo je to debetná karta? Poskytuje viac výhod, ako si myslíte

Platobné karty používame denne, ale viete ich rozlíšiť? Čo je to debetná karta a kedy ju využijete viac ako kreditnú? Prezradíme vám v našom článku.

UŽITOČNÉ TIPY

Platba kartou cez internet: Ako postupovať a na čo si dať pozor?

Platba kartou cez internet prináša výhody nielen predávajúcemu, ale aj kupujúcemu. Je rýchla, bezpečná, jednoduchá a bez poplatkov. Navyše ušetrí finančné prostriedky za dobierku a urýchli expedíciu tovaru, pretože nie je potrebné čakať na pripísanie peňazí na účet.

UŽITOČNÉ TIPY

Aká je ideálna finančná rezerva a ako si ju vytvoriť?

Dostatočná finančná rezerva vám pomôže bez väčších problémov preklenúť obdobie, keď prídete o zamestnanie, alebo vás zastihnú nepredvídateľné udalosti. Informácie o tom, aká je ideálna výška finančnej rezervy a ako si ju vytvoriť, sú kľúčové. Okrem toho je podstatné vedieť, kam nasporené financie bezpečne a výhodne uložiť. Riešením je napríklad online sporiaci účet.

UŽITOČNÉ TIPY

Aké sú aktuálne podmienky pre získanie hypotéky?

Hoci ceny nehnuteľností rastú, hypotéky sú stále jedným z najdostupnejších prostriedkov na získanie vlastného bývania. Mnoho ľudí sa obáva vysokých úrokov či toho, že im banka žiadosť o hypotéku zamietne. Podmienky na získanie hypotéky sa síce sprísňujú, ale pri vhodnom nastavení produktu si úver na bývanie môžete dovoliť. Prečítajte si, čo musíte splniť, aby vám banka úver poskytla a ako k nemu pristupujeme u nás v BKS Bank.