BKS Bank otvára novú pobočku v Žiline

23.02.2016

Solídna rakúska banka BKS Bank si krok za krokom buduje svoje postavenie na trhu. Dnes otvorila tretiu pobočku na Slovensku.

„BKS Bank pôsobí na Slovensku od roku 2011. Filiálka, ktorá bola dnes otvorená v Žiline je treťou pobočkou našej banky na Slovensku. Ostatné dve filiálky sídlia v Bratislave a v Banskej Bystrici,“ vysvetľuje predsedníčka predstavenstva BKS Bank Herta Stockbauer. BKS Bank veľmi dobre pozná Žilinu a jej okolie. Už deväť rokov tam totiž prevádzkuje pobočku spoločnosti BKS-Leasing s.r.o.
 
„Veľmi ma teší, že od dnešného dňa môžu naši zákazníci využívať aj naše bankové služby. Naša ponuka sa primárne zameriava na bankové produkty, ktoré sa realizujú bezhotovostnou formou,“ dodáva Herta Stockbauer. Nová filiálka sídli blízko centra Žiliny na prízemí budovy LPalace na Kysuckej ceste 16C.
 
BKS Bank na Slovensku

Bankový koncern BKS Bank vstúpil na slovenský trh v roku 2007 kúpou spoločnosti KOFIS Leasing, dnes známej ako BKS-Leasing s.r.o. Ku dnešnému dňu zamestnáva koncern na Slovensku približne 40 ľudí. V novej, žilinskej pobočke pôsobia ďalší dvaja zamestnanci. „Kladieme veľký dôraz na osobné a profesionálne poradenstvo pre našich klientov,“ povedal Joachim Reitmeier, ktorý je spoločne s Haraldom Brunnerom zodpovedný za vedenie banky BKS Bank na Slovensku.
 
Špička v oblasti financovania bývania

BKS Bank v súčasnosti presviedča klientov veľmi lákavým úverom na bývanie. Ten je momentálne v ponuke s akciovou úrokovou sadzbou 1,75 % s fixáciou na tri roky. Skúsení zákaznícki poradcovia so zameraním na financovanie bývania sprevádzajú zákazníka od obhliadky a ocenenia nehnuteľnosti až po uzavretie poistenia. Úver môžete získať vo všetkých slovenských pobočkách BKS Bank, bližšie informácie nájdete na stránke www.bksbank.sk.
 
Solídny rakúsky koncern

Táto banka, ktorej akcie sú kótované na Viedenskej burze, vykázala v treťom kvartáli 2015 zisk vo výške 44 miliónov eur, pričom bilančná suma stúpla na takmer 7 miliárd eur. Sídlom spoločnosti je mesto Klagenfurt. Koncern BKS Bank zamestnáva v Rakúsku, Slovinsku, Chorvátsku a na Slovensku približne 1 100 ľudí v 60 pobočkách. BKS Bank bola už viackrát ocenená za svoju zodpovednú podnikateľskú politiku. Odnedávna sa môže pýšiť aj statusom „Prime“ od ratingovej agentúry oekom Research AG. BKS Bank tak patrí medzi najudržateľnejšie podniky sveta. Získaním ocenenia „EFQM – recognised for excellence 5*“ sa v roku 2015 zaradila do rebríčka „špičkových rakúskych podnikov“.