Hudobné potulky BKS Bank na Slovensku

10.06.2016

Rakúska regionálna banka dosiahla v minulom roku svoj doposiaľ najlepší výsledok. Pozitívny rozvoj zažívajú aj pobočky na Slovensku. Predsedníčka predstavenstva Herta Stockbauer pozvala klientov a partnerov na Bratislavský hrad na koncert orchestra „Purpur in Jeans“.

Rakúska regionálna banka dosiahla v minulom roku svoj doposiaľ najlepší výsledok. Pozitívny rozvoj zažívajú aj pobočky na Slovensku. Predsedníčka predstavenstva Herta Stockbauer pozvala klientov a partnerov na Bratislavský hrad na koncert orchestra „Purpur in Jeans“.

Klagenfurt/Bratislava 10. júna 2016: „Každý raz som opätovne nadšená pozitívnou náladou a silou, ktorú je v Bratislave cítiť. Hoci sú podmienky v celej Európe stále nevľúdnejšie, všetci spoločne môžeme kráčať len jedným smerom, a to dopredu. Potvrdzuje to aj rozvoj našich pobočiek tu na Slovensku. Preto ma veľmi teší, že toľkí naši klienti a partneri prijali pozvanie na tento hudobný večer“, povedala predsedníčka predstavenstva BKS Bank AG Herta Stockbauer, ktorá spoločne s vedúcimi BKS Bank na Slovensku, Joachimom Reitmeierom a Haraldom Brunnerom pozdravila hostí, ktorí prišli v naozaj hojnom počte.

Súbor „Purpur in Jeans“ si pre svojich poslucháčov pripravil očarujúcu slávnosť a previedol ich nezvyčajnými hudobnými tradíciami a chodníčkami. Ľudové piesne a klasické diela prezentoval úplne novým spôsobom. Došlo pritom k šikovnému spojeniu virtuozity a umenia improvizácie do špeciálne skomponovaných diel. Dejiskom osláv sa stala Reštaurácia HRAD na nádhernom Bratislavskom hrade.

„V roku 2011 bola otvorená prvá pobočka banky v Bratislave, ktorá začala pôsobiť v oblasti komerčného bankovníctva. V posledných mesiacoch sme otvorili hneď dve nové pobočky v Banskej Bystrici a v Žiline. Spolu s pobočkou v Bratislave prevádzkuje BKS Bank momentálne na Slovensku tri pobočky,“ povedal Reitmeier. Súčasťou ich ponuky je financovanie, účty s balíkmi služieb, internetové bankovníctvo, ako aj tradičné produkty sporenia s veľmi dobrými podmienkami.

Rakúsky koncern vstúpil na slovenský trh v roku 2007 založením lízingovej spoločnosti BKS-Leasing s.r.o. Peňažná inštitúcia sídli v budove Eurovea Central 1, priamo medzi Dunajom a Starým mestom. Ku koncu minulého roka zamestnávala 37 pracovníkov spoločne v BKS Bank a v BKS-Leasing s.r.o.

Vysoká miera odporúčaní

BKS Bank stavia na vysokú kvalitu poradenských služieb. „Klienti oceňujú kvalitu nášho poradenstva a kladú veľký dôraz na naše odborné znalosti. Vysoká miera odporúčaní nám ukazuje, že ideme správnou cestou. Bankový obchod neustále budujeme, pričom sa zameriavame na produkty realizované bezhotovostnou formou,“ uvádzajú Harald Brunner a Joachim Reitmeier, vedúci BKS Bank Slovensko.

Solídny rakúsky koncern

BKS Bank AG so sídlom v Rakúsku zamestnáva približne 1 100 zamestnancov v 60 pobočkách v Rakúsku, Slovinsku, Chorvátsku a na Slovensku. Bilančná suma 7,06 mld. eur (+3,0 %) prelomila v roku 2015 prvýkrát hranicu 7 miliárd eur. www.bks.at