Bezhotovostný vklad na účet: nič nestojí a vybavíte ho raz-dva

Autor: Juraj Lóci, Sales & Financing | 25.10.2022

Vklad na účet dnes už väčšina ľudí realizuje bezhotovostne. Či už ide o zaslanie peňazí kolegom za obed alebo školné pre deti, je oveľa jednoduchšie tieto peniaze poslať elektronicky ako ich fyzicky vkladať na účet. Bezhotovostný vklad vás navyše nič nestojí. Ak vo vás stále vŕtajú pochybnosti, keď v banke nenájdete možnosť vloženia hotovosti, čítajte ďalej.

Kedysi bolo zvykom chodiť do banky aj s väčším obnosom peňazí, a následne ich nechať vložiť na účet. Za takýto vklad ste takmer vždy zaplatili poplatok a trvalo niekoľko dní, kým sa príjemcovi pripísal na účet. Doba sa však zmenila a stále viac ľudí používa peniaze iba v bezhotovostnom styku. Je na to niekoľko dôvodov.

Žiadne poplatky za vklad na účet

Pri bezhotovostnom vklade na účet nič neplatíte. Žiadne poplatky za vklad, extra poplatky pri vkladaní vyššej sumy peňazí či rýchlom vybavení. Vložíte akúkoľvek sumu peňazí, kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Bezpečnosť vkladu

Paradoxom je, že časť ľudí sa stále obáva bezpečnosti pri online platbách. Pritom elektronické bankovníctvo je oveľa bezpečnejšie ako hotovostná manipulácia s peniazmi. Online platby u nás podliehajú bezpečnostným certifikátom či niekoľko stupňovým overeniam. Vďaka nim sú vaše peniaze v bezpečí. Nemusíte sa báť ísť po ulici s veľkou sumou peňazí v peňaženke.

Ako vložiť peniaze na účet?

Bezhotovostný vklad na účet sa vykonáva online cez internet banking alebo aplikáciu. Nemusíte nikam chodiť. Stačí sa prihlásiť do BKS online bankingu cez službu MyNET alebo BizzNet, zadať platbu na želaný účet a odoslať peniaze.

A aké účty si môžete v BKS bank zriadiť?

Ak by ste si u nás chceli založiť účet, môžete si vybrať z dvoch bezhotovostných účtov.

Klasik Konto je platobný účet so všetkými výhodami bežného účtu. Viete s ním ľahko pracovať cez službu MyNET. K účtu si môžete objednať neembosovanú debetnú platobnú kartu Mastercard. Mesačný poplatok za účet je tri eurá. 

Premium Konto je platobný účet, ku ktorému získate ešte aj sporiaci účet s výhodným úročením. Máte k nemu jednoduchý prístup cez elektronické bankovníctvo BKS Online banking. Disponujete neobmedzeným počtom SEPA platieb, inkás či trvalých prikázov. Mesačný poplatok za účet bez karty sú tri eurá. 

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa vkladu na účet či založenia účtu, nás neváhajte kontaktovať.

Online sporiaci účet

Online sporiaci účet

Sporte bezpečne a pohodlne priamo z Vášho domova a vytvorte si železnú rezervu.

termínovaný vklad

Termínovaný vklad

Zhodnoťte lepšie Váš majetok a získajte atraktívny úrok.

Úver na bývanie

Úver na bývanie

BKS Bank Vás podporí pri realizácii Vašich snov o bývaní.