Blog

Prinášame vám články a informácie zo sveta osobných financií.

Knowledge

Naučte sa, ako sporiť: Správne návyky, ktoré sa vyplatia

Začali ste si sporiť už viackrát, ale nikdy ste to nedotiahli do konca? Pravidelné sporenie je najmä o správnych návykoch. Ak sa vám nedarí odložiť si každý mesiac určitú sumu bokom, možno len potrebujete poznať správnu metódu ako na to. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako sporiť a vytvoriť si finančný vankúš.

Knowledge

Termínovaný vklad: Čo to je a ako dokáže zhodnotiť vaše peniaze?

Termínovaný vklad je pojem, ktorý ste už určite počuli veľakrát. Vedeli by ste ale povedať, čo presne znamená? Možno o tom ani netušíte, a termínovaný vklad je vhodný aj pre vás. Tento produkt dokáže zhodnotiť vaše peniaze a poskytuje množstvo ďalších výhod. Pozrime sa na ne spoločne.

Knowledge

Bezhotovostný vklad na účet: nič nestojí a vybavíte ho raz-dva

Vklad na účet dnes už väčšina ľudí realizuje bezhotovostne. Či už ide o zaslanie peňazí kolegom za obed alebo školné pre deti, je oveľa jednoduchšie tieto peniaze poslať elektronicky ako ich fyzicky vkladať na účet. Bezhotovostný vklad vás navyše nič nestojí. Ak vo vás stále vŕtajú pochybnosti, keď v banke nenájdete možnosť vloženia hotovosti, čítajte ďalej.

Knowledge

Čo je to debetná karta? Poskytuje viac výhod, ako si myslíte

Platobné karty používame denne, ale viete ich rozlíšiť? Čo je to debetná karta a kedy ju využijete viac ako kreditnú? Prezradíme vám v našom článku.